Kargo ve Teslimat Politikası

Aksine bir seçiminiz olmadığı takdirde, siparişiniz ödeme sayfasında varsayılan olarak seçili anlaşmalı kargo ile  aşağıda belirtilen koşullara bağlı kalarak tarafınıza gönderilecektir. Siparişiniz, (Havale/EFT ile yapılan siparişlerde; Ödemeleriniz) (Bundan böyle “Alışverişiniz” olarak anılacaktır). tarafımıza ulaştığı andan itibaren ürün detayda belirtilen ürüne özel kargolanma süresi baz alınarak gönderilir. Aynı sipariş içerisinde farkı teslimat süreleri olan ürünler olması durumunda en uzun hazırlanma süresi olan ürünün süresi baz alınacaktır. Ürün hazırlanma süresi, siparişin size ulaştığı süre değil, ürünün tarafımızca kargoya teslim edileceği süreyi ifade eder. Siparişler İstanbul ilinden gönderilir. Alışverişiniz tarafımıza ulaştığı andan itibaren aşağıda belirtilen sürelerde kargo firmasına teslim edilir.  Anlaşmalı kargomuz ile gönderilen siparişler kapıdan-kapıya 600km uzaklığa kadar 1-4 iş gününde, 600-1200km arası uzaklıklara 2-5 iş günü içerisinde, 1200km üzeri uzaklıklara 3-6 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Anlaşmamız olmayan kargo firmaları teslimat sürelerini kargo firmalarının kendi web siteleri üzerinden kontrol edebilir veya çağrı merkezlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Çalışma günlerinde saat 10:00’a kadar yapılan siparişler bir sonraki günün siparişi olarak işleme konulmaktadır.
 
Alışverişiniz anlaşmalı kargo firmasına teslim edildiğinde cep telefonunuza gönderilecek kısa mesaj ile bilgilendirilirsiniz. Kısa mesaj ile bilgilendirme servisi sadece Anlaşmalı kargo kullanıldığında geçerlidir. Cep telefonunuza gönderilecek bu kısa mesaj içeriğinde, kargonuza ait gönderi numarası ve kargonuzu size teslim edecek şube bilgileri yer alacaktır. (SMS içeriği kargo firması tarafından değişiklik gösterebilir.) Kargo size ulaştığında, paketi, görevlinin yanında kontrol ediniz. Sorun tespit etmeniz durumunda kargo görevlisine zabıt tutturunuz ve ürünü teslim almayınız, aksi durumda tüm sorumluluk alıcıya aittir. 
Olası hasar ve diğer olumsuz durumlar için kargo firması yetkilisine zabıt tutturmanız gerektiği takdirde, yetkili gerekli tutanak işlemlerini yapmakla yükümlüdür.)
 
Alıcının adreste bulunamaması durumunda, kargo firması teslimat ihbar notu bırakmaktadır. Adresine, teslimat ihbar notu bırakılan alıcının 3 gün içerisinde kargo firmasıyla irtibata geçmesi halinde, gönderisini kargo firması ilgili şubesinden teslim alabilir. 3 gün geçtikten sonra kargonuz Dokamart depolarına geri gönderilmektedir. Kargo seçenekleri arasında anlaşmalı kargomuzun iki seçeneği bulunaktadır. Biri standart, diğeri telefon ihbarlıdır. Telefon ihbarlı kargo gönderimi istiyorsanız, telefon ihbarlı seçeneği seçmeniz gerekmektedir. Dokamart’a geri gelen aynı ürünler için tekrar gönderi talebinde bulunabilirsiniz. Geri gelen ürünleri talep etmeniz durumunda kargo alıcı ödemeli olarak gönderilecektir. Geri talep etme sürecinizi başlatmak için destek@dokamart.com e-posta adresine sipariş numaranız ile talebinizi bildirmeniz gerekmektedir.
 
Kargonuzun teslimat süresi, seçilen kargo firması ve adresin kargo çıkış iline olan uzaklığına bağlı olarak (yaklaşık olarak) 2-6 iş günü arasındadır. Standart anlaşmalı kargo firmasını tercih etmemeniz durumunda kargo bedelinin tamamı tarafınıza ait olacaktır. Bu durumda kargo bedeli Dokamart ve Kargo firması arasındaki duruma bağlı olarak ödeme aşamasında tahsil edilebilir veya kargo karşı ödemeli olarak gönderilir. Ürününüzü teslim alırken sağlam ve çalışır durumda olduğunu kontrol etmeyi unutmayınız. Teslimat ile ilgili yaşadığınız sorunlar için destek@dokamart.com e-posta adresine yazabilirsiniz.
 
KARGO ÜCRETLENDİRMESİ
199₺ ve üzeri siparişler ücretsiz olarak gönderilir. 199₺ altı siparişler için sepet kargo aşamasında belirtilen tutarlar geçerlidir.
 
Anlaşmalı kargo firması haricinde bir kargo firması seçerseniz;
Ürün desi değerlerine göre kargo bedeli faturanıza ilave edilir ve Dokamart ve Kargo firması arasındaki duruma bağlı olarak ödeme aşamasında tahsil edilebilir veya kargo karşı ödemeli olarak gönderilir.
 
İade işlemleri sadece Anlaşmalı Kargo ile yapılmaktadır.
Aksine bir talebiniz olmadıkça sipariş ettiğiniz ürünler Dokamart’ın anlaşmalı olduğu kargo firması tarafından teslim edilecektir. Anlaşmalı kargo firmasını tercih etmemeniz durumunda alışveriş tutarına bakılmaksızın kargo bedelinin tamamı tarafınıza ait olacaktır. Anlaşmamız olmayan bir kargo firması ile gönderilen ürünlerin ödemesi tarafınızca yapılarak gönderilmelidir. Aksi takdirde kargo tarafımızca teslim alınmayacak olup, geri gönderimi sağlanacaktır.

Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız lütfen bize destek@dokamart.com üzerinden bir e-mail gönderin.